ثبت رایگان کسب و کار

انتخاب بهترین گیاهان خانگی برای دکوراسیون داخلی خانه

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

ناگفته نماند که من به تازگی به گیاهان خانگی کمی وسواس پیدا کرده ام. با نگاهی کامل به دکوراسیون داخلی خانه ام و شناسایی اینکه چند قسمت در خانه کمی خالی هستند، متقاعد شدم که چند گیاه خانگی بخرم تا زندگی جدیدی به اتاق نشیمن، اتاق خواب، توالت و اتاق کار خانگی ام بدهم.

من در نگهداری از گیاهان خوب هستم ولی وقتی سرم شلوغ باشد، از آبیاری آنها فراموش می کنم. گاهی اوقات همه گلدان ها را به یک شکل آبیاری می کنم، بدون توجه به اینکه نیازهای تک تک آنها چگونه است. بنابراین ممکن است در رسیدگی به گلدان هایم بهترین نباشم. ولی اخیرا چند توصیه مفید دریافت کرده ام.

انتخاب بهترین گیاهان خانگی برای دکوراسیون داخلی خانه

چند نکته جالب ظرف دو ماه اخیر برداشته ام. همچنین فروشگاهی که من از آنجا گیاهان خودم را خریدم چند متخصص دارد که در ارائه توصیه در خصوص مراقبت از گیاهان در داخل و خارج خانه عالی هستند. وسواس من در کارهای دستی در خصوص گلدانها و گیاهان، برای من انگیزه ایجاد کرد که تا جای ممکن به گیاهان و گلدان های آنها فکر کنم.امروز من چند نکته عالی برای انتخاب و نگهداری بهترین گیاهان خانگی برای دکوراسیون داخلی شما ارائه کرده ام. ممکن است ایده ها و پیشنهادات، در بکارگیری گیاهان بیشتر در خانه برای شما الهام بخش باشد.

بیشتر بخوانید: گل های خانگی که در زمستان شادی و سبک ایجاد می کنند

ایده های گیاهان خانگی

در ابتدا چند ایده در مورد گیاهان خانگی به شما می دهیم که متخصصان بطور پیوسته توصیه می کنند تا بتوانید پوشش گیاهی استواری در داخل خانه خود داشته باشید. این ها ایده های تست و اجرا شده ای هستند که تعداد زیادی از آنها را در خانه خودم بکار برده ام. این کارها توانسته اند کارهای غیر سخت کوشانه من درنگهداری از گیاهان را نجات دهند. یک انجیر با برگ های قوس دار وجود دارد که بخاطر برگ های چرمی اش و حضور قابل توجهش شناخته شده است. مطمئن شوید که خیلی زیاد آن را آب ندهید (در فواصل بین آبیاری سطح خاک خشک شود!) فرمول جادویی در این مورد نور متوسط تا زیاد است.

انتخاب بهترین گیاهان خانگی برای دکوراسیون داخلی خانه

گیاهی است بنام Zamioculcas Zamiifolia که با نام گیاه ZZ هم شناخته می شود (یا گیاه زی زی). یک گیاه بسیار بادوام است که نور کم تا زیاد را تحمل می کند. توجه داشته باشید که این گیاه می تواند برای حیوانات خانگی و کودکان شما، اگر برگ های آن را بجوند، سمی باشد.

مطلب بیشتر: گل و گیاه های خانگی ضروری که هوا را تمیز می کنند

انتخاب بهترین گیاهان خانگی برای دکوراسیون داخلی خانه

گیاه رابر

بخاطر توانایی اش در ایجاد گیاهی بزرگ با برگ های درخشان شناخته شده است. توجه کنید که این گیاه اگر آسیب ببیند شیره سفیدی ترشح می کند. همچنین می توان آنها را پیرایش کرد تا به یک درختچه تبدیل شود. نور غیر مستقیم متوسط تا شدید برایش فراهم کنید. از نور مستقیم خودداری کرده و در فواصل بین آبیاری اجازه بدهید سطح خاک خشک شود.

انتخاب بهترین گیاهان خانگی برای دکوراسیون داخلی خانه

گیاه سرخس بوستون چند دهه زنده می ماند، بویژه اگر مرطوب بماند. آبپاشی به این گیاه در فواصل آبیاری مفید است و نور متوسط تا شدید ترجیح داده می شود. اغلب این گیاه را بصورت آویزان از یک سبد می بینید یا بصورت استوار به یک ستون تکیه داده است. نیازی به گفتن نیست که با فرم کاملی که دارد بسیار قابل توجه خواهد بود.

حتما بخوانید: دکوراسیون اتاق کار یا اداره با گل های شاد و انرژی بخش

انتخاب بهترین گیاهان خانگی برای دکوراسیون داخلی خانه

گیاهی به نام dracaena موجود هست که بنام خون سیاوشان شناخته می شود. مردم ظاهرا عجیب این گیاه را دوست دارند. در نور متوسط تا شدید رشد می کند. همانند بسیاری از گیاهان دیگری که در این مطلب ذکر شدند، مهم است که بگذارید بین آبیاری ها سطح خاک خشک شود. توجه داشته باشید که این گیاه می تواند برای حیوان خانگی شما سمی باشد.

پیشنهاد ویژه : گل و گیاه آپارتمانی، تصفیه کننده های هوای بدون صدا و زیبا

انتخاب بهترین گیاهان خانگی برای دکوراسیون داخلی خانه

وقتی که نوع گیاه خون سیاوشان خود را انتخاب کردید، برای اطلاعات بیشتر در مورد نگهداری و مراقبت از آن از یک متخصص کمک بگیرید.

انتخاب بهترین گیاهان خانگی برای دکوراسیون داخلی خانه

گیاه مار

در جستجو برای این مطلب، به منابع متعددی می رسید که آن را بهترین چیز بعد از گیاهان پلاستیکی نامیده اند. این یک نشانه خوب است که به ماهیت با نیاز کم به نگهداری اشاره دارد، اینطور نیست؟ گیاه مار اغلب بعنوان یک تفکیک کننده دکوری در فضای تجاری از جمله در فروشگاه ها، لابی ها و رستوران ها بکار می رود. در حالی که می تواند نور کم را تحمل کند، در فضاهای روشن تر هم رشد خواهد کرد. پیش از هر بار آبیاری اجازه بدهید سطح خاک خشک شود.

انتخاب بهترین گیاهان خانگی برای دکوراسیون داخلی خانه

مطلب پیشنهادی: چطور از گل های تازه در دکوراسیون اتاق کار و محیط اداری استفاده کنیم؟

در مطلبی که خواندید، چند نمونه از گیاهان خانگی در سراسر دنیا، معرفی شدند. گیاهان زیادی در کشور ما و در کشورهای دنیا وجود دارند که هم اسم عجیبی دارند و هم نکات خاص مربوط به خودشان برای مراقبت و نگهداری. لطفا اگر گیاه خاصی را مدنظر دارید، نکات مربوط به نگهداری و زنده نگه داشتن آن را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید.

 

منبع: decoist | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

سبک زندگیگل و گیاه آپارتمانی
فضاها برحسب کاربردمسکونی
برچسب ها: 
دکوراسیون با گل
گل های خانگی
گل و گیاهان آپارتمانی

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید