ثبت رایگان کسب و کار

ایده های جالب و متفاوت برای طراحی پارکینگ خانه

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi

پارکینگ فقط جایی برای اینکه شما سوار ماشین تان شوید و بیرون بروید، نیست؛ مکانی خیلی فراتر از این چیزها است! یک پارکینگ بخشی از خانه شما است و باید به اندازه ی اتاق های دیگر خانه، هنگام طراحی، با اهمیت در نظر گرفته شود. بنابراین، لازم است که یک فضای داخلی پارکینگ مناسب به منظور ایجاد یک فضای دلپذیر داشته باشید و محلی باشد که به خوبی در محل سکونت تان سازمان یافته است.

یک پارکینگ مجهز و به زیبایی طراحی شده بیش از تنها پارک کردن اتومبیل در آن، کارایی دارد. اینجور مکان ها، باعث می شود اتومبیل موثرتر کار کند و برای سوار شدن نرم و روان تر و امن تر باشد! برای بهره بردن از مزیت های مکانیکی، ابزار خاص مورد نیاز است که پارکینگ شما باید داشته باشد. سبک طراحی یک پارکینگ می تواند توسط یک طراح خیلی عالی، مجلل و لوکس طراحی شود، اما سلیقه و سبک شما را منعکس نخواهد کرد. در واقع طراحی پارکینگ توسط خودتان، نه تنها سبک و سلیقه شما را برآورده می سازد، بلکه به سادگی کاملا و بطور عالی مناسب خواسته هایتان خواهد شد. اگر شما افکار بلند پروازانه دارید، یک پارکینگ می تواند پروژه طراحی نهایی باشد. نگران نباشید اگر پارکینگ تان کوچک است. چون هنوز هم امکان اینکه پارکینگ کوچکتان را به سبک خود در آورید و به آن منظر ظریف و زیبا بدهید، وجود دارد. اما فقط بیش از حد چیزهای زیادی در آن قرار ندهید تا به شما فضای مناسب برای درست کردن سبک خود را بدهد. 

وقت آن رسیده تا پارکینگ را از جارو، چنگک، بیل و برف روب و دوچرخه نجات داده و آن را به یک جای لوکس و فریبنده تبدیل کنیم. در این مقاله، دکوملک آن چیزی که شما نیاز به آن دارید تا پارکینگ تان را بسازید، بیان کرده است. تمام عوامل و فاکتورهایی که باید در حال برنامه ریزی و طراحی یک پارکینگ در نظر گرفته شوند، به صورت زیر ذکر شده اند.

نور فراوان

در یک پارکینگ، چندین منبع نور برای انجام کار تعمیرات بصورت عالی ضروری است. اگر توسط تاریکی و سایه احاطه شده اید، تلاش برای پیدا کردن یک پیچ شیر اطمینان استوانه ای کلاچ، این تشخیص را به شما می دهد که چه مقدار نور خوب برای تکمیل موفقیت آمیز کار تعمیرات، مهم است. روشنایی ناکافی می تواند کیفیت کار شما را تحت تاثیر قرار دهد و منجر به وقت گیرشدن و یا اشتباهات پرهزینه شود. چراغ ها و روشنایی نه تنها باعث می شوند پارکینگ پر جنب و جوش و زنده و روشن تر به نظر برسند، بلکه داشتن مقدار زیادی از نور پاک، درخشان و پراکنده که از منابع مختلف منتشر شود، از بوجود آمدن سایه جلوگیری خواهد کرد.

رنگ

رنگی که برای پارکینگ انتخاب می شود باید سبک شخصی صاحب آن را منعکس کند. کسی هرگز نباید از منظر و دید یک پارکینگ غفلت کند چون که بخشی از فضای بیرونی خانه است. رنگی که انتخاب می شود باید با بقیه خانه هماهنگی داشته و نباید در تضاد با آن باشد. با رنگها، می توان زندگی و علاقه را به یک پارکینگ مکانیکی گریسی و چرب و کسل کننده آورد. با استفاده از رنگ های برجسته و مدرن، شما نیاز به آوردن هوای جدیدو با طراوت در این اتاق خسته کننده دارید.

کف سازی

کف سیمانی رایج ترین انتخاب پارکینگ است و کاملا قابل استفاده است. اما یک پرداخت کاری بهبود یافته، کف پارکینگ شما را جذاب تر و گیراتر خواهد کرد. اما اگر هنوز همان کفپوش کسل کننده، خسته کننده و رنگ پس داده سیمانی را انتخاب کرده اید، پس حداقل یک کفی ضد فرسودگی در مقابل محل کار خود در پارکینگ پهن کنید. پاهای شما قطعا بخاطر این کار از شما تشکر خواهند کرد.

جعبه و قفسه ابزار

کار بر روی اتومبیل، شما را مجبور به جمع آوری چیزهای نامحدودی می کند، مثل ابزار، اتصال دهنده ها، مایعات و چیزهای عجیب و غریب تصادفی. برای سازماندهی آنها، شما یک مکان مناسب نیاز دارید تا پارکینگ مانند یک مکان خیلی بهم ریخته و بنجل یه نظر نرسد. کمدها و جعبه ابزار آچارها، یک راه موثر برای نگه داری مقدار زیادی ابزار هستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. تا آنجا که می توانید از زمین و کف جدا شوید! یعنی ابزار و لوازم خود را تا جایی که امکان دارد روی زمین قرار ندهید. قفسه ها بهترین موارد در این زمینه هستند. همچنین این راه، دنبال گشتن برای لوازمی که می خواهید را برای شما آسان می کند. بر روی دیوارها، شما می توانید از قلاب های S شکل ساده و یا سیستم های دیواری یکپارچه با قلاب های متحرک استفاده کنید.

ذخیره سازی عمومی

هرچه بیشتر ابزار داشته باشید، سازماندهی آنها دشوار تر می شود. تعداد کمی هم ابزار داشتن، به همان اندازه خسته کننده می شود که ساعت ها برای گشتن یک ابزار برای یک کار ده دقیقه ای باید صرف کنید. پورد، یک قلم اصلی پارکینگ، بهترین و مقرون به صرفه ترین راه برای ذخیره ابزار آلات و تجهیزات شخصی است. قلاب های مختلف برای کابل و طناب، چکش و دیگر ابزار وجود دارند. پورد برای نگه داشتن وسایل بزرگتر مانند ابزارآلات چمن و باغ عالی است.
در ادامه یحث، نمونه های دیگری از پارکینگ به نمایش گذاشته شده اند. امید است که با مشاهده آنها، ایده هایی در این زمینه گرفته و پارکینگ های متفاوتی از آنچه که در کشورمون میبینیم، داشته باشیم.

منبع: wonderfulengineering

 

فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای خارجی (بیرونی)پارکینگ و انباری
برچسب ها: 
دکوراسیون
مسکونی
پارکینگ

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید