ثبت رایگان کسب و کار

تمیز کاری ، شستشو و لکه گیری از دیدگاه متخصصین

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

متخصصین تمیز کاری و لکه گیری روش های متعددی برای شستشو و خانه داری بیان کرده اند. در این مقاله به برخی از راهنمایی های این شرکت ها پرداخته و راه های رفته و تجربه شده آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. اگر هنوز مقاله "راز های تمیز کاری و لکه گیری حرفه ای برای خانه دارها" را مطالعه نکرده اید، پیشنهاد می کنیم حتما نگاهی به آن بیندازید.

8- وسایل الکترونیک را گردزدایی کنید

آیا می توانید روی تلویزیون فلت یا مانیتور کامپیوتر خود بنویسید: «من را تمیز کن»؟ اگر اینطور است زمان تمیز کاری آنها رسیده است. تلویزیون یا مانیتور را خاموش کرده و با یک دستمال میکروفیبر خشک به آرامی صفحه آنها را تمیز کنید.

تمیز کاری ، شستشو و لکه گیری از دیدگاه متخصصین

در صورت نیاز، دستمال را با آب مقطر و مقدار برابر سرکه سفید خیس کنید. هرگز مایع را مستقیما روی LED، LCD یا صفحه پلاسما اسپری نکنید. این کار می تواند به آنها آسیب بزند.

بیشتر بخوانید: چگونه فقط در 5 دقیقه این ترفندهای تمیزکاری را به کار ببریم

9- بوی تازگی ایجاد کنید

محصولات تمیز کاری متعدد، مواد شیمیایی با بوی شدید دارند که در خانه بویی مانند آزمایشگاه راه می اندازد. می توانید برای تمیز کاری از بوراکس جوش شیرین، سرکه و بی کربنات سدیم استفاده کرده و چند قطره روغن های ضروری مانند عطر سنبل، گریپ فروت و لیمو بکار ببرید. می خواهید دوستدار محیط زیست هم باشید؟  کارآمد ترین تمیز کننده های خانگی دوست دار محیط زیست را مطالعه کنید.

تمیز کاری ، شستشو و لکه گیری از دیدگاه متخصصین

بیشتر بدانید:چگونه تمیز کاری و لکه گیری سریع انجام دهیم؟ توصیه های تمیزکنندگان حرفه ای و متخصص

10- سر دوش را تمیز کنید

آیا لکه روی سردوش بجا مانده است؟ برداشتن آن آسان است. یک ظرف سرکه اطراف آن بریزید و یک شبانه روز صبر کنید تا کثیفی را حل کند. صبح سردوش را آب بکشید. کاملا تمیز خواهد شد.

تمیز کاری ، شستشو و لکه گیری از دیدگاه متخصصین

حتما بخوانید: سبک زندگی و تمیز کاری: آیا صابون بیشتر به معنای قدرت پاک کنندگی بیشتر است؟

11- گریس ها را پاک کنید

قرار دادن گریس روی وسایلی که لمس می شوند، مانند دسته های درب و سطوح پریز برق طبیعی است. از پاک کننده جادویی برای تمیز کردن این لکه ها استفاده کنید.

تمیز کاری ، شستشو و لکه گیری از دیدگاه متخصصین

مطلب پیشنهادی: ایده های بسیار جالب طراحی دکوراسیون برای گوشه های خالی

12- کویل های یخچال را تمیز کنید

برای نظافت کامل یخچال، آماده برای جاروکردن زیاد باشید. صفحه پشت یخچال را برداشته و موها و کثیفی های دور کویل ها را جارو کنید. با این کار نه تنها یخچال شما تمیزتر می شود بلکه بهتر هم کار خواهد کرد. در قبض برق خود صرفه جویی کنید.

تمیز کاری ، شستشو و لکه گیری از دیدگاه متخصصین

حتما مطالعه نمایید: سبک زندگی و تمیز کاری: بهترین راه برای شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

13- پنجره ها را بشویید

بیش از یک روش برای تمیز کردن پنجره وجود دارد. همه چیز هم به اندازه شیشه بستگی دارد. برای پنجره ها و آینه های کوچکتر، لیبرمن استفاده از روزنامه مچاله شده را توصیه می کند چرا که نرم است و سطح را خراش نمی دهد.

تمیز کاری ، شستشو و لکه گیری از دیدگاه متخصصین

برای پنجره ها و آینه های بزرگتر، وی استفاده از تمیز کننده های دسته دار را پیشنهاد می دهد تا هم در زمان صرفه جویی شود و هم بتوانید لبه های بالایی را تمیز کنید.

پیشنهاد ویژه: چیدمان ها و دکوراسیون های زیبای گل برای شاد کردن هر اتاق

14- بوی حیوانات را از بین ببرید

آیا حیوانات معمولا روی زمین آلودگی بجا می گذارد؟ برای تمیز کردن آن، به این نکته توجه کنید: از یک بطری اسپری پر از سرکه سفید استفاده کنید. سپس محوطه پوشیده با سرکه را با جوش شیرین بپوشانید و صبر کنید تا خشک شود. سپس آنها را برداشته باقیمانده را جارو کنید. با این کار بوی حیوان از بین می رود چونکه این مخلوط بو را بخوبی از بین می برد.

تمیز کاری ، شستشو و لکه گیری از دیدگاه متخصصین

بیشتر بخوانید: راز های ناگفته نقاشان و رنگ آمیزی حرفه ای

15- یک چوب نظافت بردارید

بخش های دور از دسترس به سختی تمیز می شوند؟ یک چوب نظافت بردارید. یک جوراب در یک انتهای آن ببندید و آن را با نوار لاستیکی محکم کنید. با این وسیله می توانید پشت سرتختی و زیر مبل ها را تمیز کنید.

تمیز کاری ، شستشو و لکه گیری از دیدگاه متخصصین

حتما بخوانید:  چگونه به طور مناسب کف چوبی را تمیز کنیم؟

16- از پایین نگاه کنید

وقتی که تمیز کاری یک اتاق را تمام کردید، اتاق را از سطح دید خود از یک زاویه جدید بررسی کنید. با نزدیک شدن به سطوح می توانید ببینید آیا هنوز هم گرد و خاک وجود دارد که باید تمیز شوند یا خیر!

تمیز کاری ، شستشو و لکه گیری از دیدگاه متخصصین

مطلب پیشنهادی:  سبک زندگی و تمیز کاری: خانه خود را در کمتر از ده دقیقه مرتب کنید

راه هایی که در این مقاله بیان شدند، روش هایی هستند که متخصصین تمیز کاری و شرکت های معتبر جهان، اشاره کرده اند. لطفا روش ها و راه های تمیز کاری و لکه گیری بهتر خود را برای داشتن خانه هایی تمیز و دلپذیر، در قسمت دیدگاه ها مطرح نمائید.

 

منبع: care | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

سبک زندگیخانه داری مدرن
سبک زندگیلکه گیری و شستشو
برچسب ها: 
ترفند های خانه داری
تمیز کاری
سبک زندگی
شستشو
لکه گیری
نظافت منزل

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید