ثبت رایگان کسب و کار

دکوراسیون های شیک و دلچسب برای داشتن هتلی متفاوت

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi

یکی از فاکتورهای داشتن هتلی متفاوت، داشتن دکوراسیون و امکاناتی متفاوت نسبت به اقامتگاه های دیگر است. اینکه تا چه اندازه یک هتل یا اقامتگاه بتواند نیاز مهمان خود را برطرف کرده و خاطره ای خوب در ذهن او بجا بگذارد از مواردی است که صاحبان هتل باید مد نظر خود داشته باشند. در واقع هتل فقط جایی برای یک شب ماندن نیست. بلکه باید جایی باشد تا مهمانان از امکانات و زیبایی آن لذت کافی را ببرند. در این مقاله به برخی از این موارد اشاره شده است.

 1. ویژگی های سبز

پایداری، موضوعی حساس برای صاحبان، همانطور که تمام سعی شان را می کنند تا هزینه های کوتاه مدت را به حداقل برسانند. اما جلوتر بودن از بازی مهم است، بطوریکه که گاهی اوقات به ایده های ابتکاری منجر می شود. پنجره های بزرگ برای روشنایی طبیعی، مواد ساختمانی طبیعی، دیوارهای سبز و پشت بام های سبز، سطل های بازیافت برای مهمانان، شیر آب های الکترونیکی، غذاهای محلی برای پخت و پز و بازیافت آب هدر رفته، تنها چند نمونه از گرایش هتل ها برای سبز ماندن هستند.

اطلاعات بیشتر در مورد رنگ ها: اسرار و روانشناسی رنگ سبز

دکوراسیون های شیک و دلچسب برای داشتن هتلی متفاوت

 2. بر هنرها و آثار محلی در دکوراسیون خود تمرکز کنید

واقعا شرم آور است که معماران مدرن، معمولا خود را از ریشه های محلی و اصل خود فاصله می دهند. گاهی اوقات به یک خانه نگاه می کنیم و طراحی آن هیچ چیزی از آن منطقه به ما نمی گوید. خوشبختانه، صاحبان هتل بیشتر و بیشتر متوجه می شوند که اضافه کردن اثرات هنری محلی در طراحی دکوراسیون خود، درک مهمانان را از آن محل ارتقا داده و برایشان ایجاد یک تجربه واقعی می کند. از مجسمه های کوچک و عکاس ها تا تاسیسات بزرگ مقیاس، یکپارچه سازی یک پروژه هنری به نمای هتل، همگی می توانند یک راه آسان برای رسیدن به موفقیت باشند.

بیشتر بخوانید: نکته های طراحی اتاق کنفرانس

دکوراسیون های شیک و دلچسب برای داشتن هتلی متفاوت

3. اضافه بار فناوری و تکنولوژی

همه کس، هنگامیکه دور از خانه هستند، به دنبال یک اقامت با تکنولوژی های پیشرفته نیستند. در مقابل، افراد تمایل دارند در طول زمان تعطیلات، به دور از اینترنت باشند. اما بیشتر هتل ها تمرکز بر نگه داشتن مهمانان بصورت "آنلاین" بدون هیچ هزینه ای هستند. قطعا یک مکان خوب برای یک سفر کاری که به آنجا بروید، یک اتاق با فناوری بالا بوده که جریان کاری را تشویق کرده و در دراز مدت، راحت و مهمان پسند باشد. هتل های جدید امکان تنظیم روشنایی، تهویه مطبوع و حتی پرده ی پنجره ها از طریق گوشی های هوشمند، که اغلب معلوم می شود یک رویکرد کسب و کار خوب می باشند، را ارائه می دهند. 

مطلب پیشنهادی: آیا رنگ سبز برای کسب و کار خوب است؟

دکوراسیون های شیک و دلچسب برای داشتن هتلی متفاوت

4. الگوی کمتر، رنگ و بافت بیشتر

زمانی که در سفر هستید، معمولا زمان بیشتری برای بررسی حواس خود دارید. احتمالا به همین دلیل اتاق های هتل ها به راحتی الگوهای بصری ناراحت کننده را رها کرده و به جای آن بافت ها را در آغوش می کشند. دادن چیزی به مهمانان که آنها بتواند آن را احساس کرده و حتی در آن گم شوند، می تواند یک تجربه به یاد ماندنی را نتیجه دهد. مهمانان دوست دارند از میان این تجربه ها، یکی احتمالامجددا تکرار شود. اضافه کردن چند رنگ روشن به تحریک و تشجیع فضا و ابجاد یک فضای شاد و تسکین دهنده کمک می کنند.

دکوراسیون های شیک و دلچسب برای داشتن هتلی متفاوت

5. فضاهای شخصی

این یک واقعیت است که خاطره از یک هتل، اگر تجربه ی اقامت در آن منحصر به فرد بوده باشد، تا مدتی بسیار طولانی با مهمانان باقی می ماند. با توجه به این مساله، صاحبان بیش از پیش به شخصی سازی فضاها روی آورده اند. هتل های کوچک و فرعی مفاهیم جدیدی هستند که به آرامی جذابیت هایی در صنعت دارند به دست می آورند. اتاق های مهمان با تم های خاص نیز تاثیری قوی دارند، به ویژه هنگامی که مهمانان می توانند تنها یک شب و یکی از آنها را امتحان کنند.

مطلب پیشنهادی: نمای بیرونی جذاب و هوشمندانه چند فروشگاه در سراسر دنیا

دکوراسیون های شیک و دلچسب برای داشتن هتلی متفاوت

6. یک خانه دور از خانه ی خود

بیش از هر چیز، اتاق های هتل باید آسایش را فراهم کنند، که به نوعی احساس یک خانه دور از خانه واقعی خود است. مهم نیست که چقدر لوکس، همراه با تکنولوژی بالا و دارای تم های عجیب و غریب باشد، ولی دنج ئ دلنشین بودن یک عامل مهم و اصلی است که باید در نظر گرفته شود. اضافه کردن اقلام چوبی، آیتم های دکوراسیون الهام گرفته شده، فرش ها، پرده ها، یک شومینه، یک تلویزیون و امکان اجرای موزیک مورد علاقه مهمان تان، تمام این ها به داشتن اقامتی به یاد ماندنی، منجر خواهند شد.

دکوراسیون های شیک و دلچسب برای داشتن هتلی متفاوت

 چنانچه نظر و پیشنهادی علاوه بر موارد ذکر شده  یا در رابطه با همین نکات ذکر شده در جهت بهبود داشتن هتل و اقامتگاهی به یاد ماندنی دارید، لطفا آن را در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید. برای ایده های بیشتر حتما حتما "چگونه یک دکوراسیون حرفه ای در هتل داشته باشیم" را مطالعه نمائید.

 

منبع: freshome | گروه تحریریه دکوملک

فضاها برحسب کاربردهتل و اقامتگاه
فضاهای داخلیراه پله
برچسب ها: 
دکوراسیون هتل
هتل و اقامتگاه
هتلداری

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید