ثبت رایگان کسب و کار

سبک زندگی و تمیز کاری: تمیزکننده های سبز خانگی در خانه های سبز

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

در مقاله " کارآمدترین تمیز کننده های خانگی دوست دار محیط زیست " از سری مقاله های سبک زندگی و تمیز کاری، در مورد مضرات تمیز کننده های شیمیایی و صنعتی توضیح داده شد. همچنین هفت مورد از این تمیز کننده های سبز و دوستدار طبیعت معرفی شده و طرز استفاده و کاربردهای آنها مورد بحث واقع شدند. در ادامه مطلب، با چند نمونه دیگر از کارآمدترین تمیز کننده های خانگی دوستدار طبیعت آشنا خواهید شد.

سرکه

سبک زندگی و تمیز کاری : تمیزکننده های سبز خانگی در خانه های سبز

سرکه یک تمیز کننده همه کاره عالی با قابلیت باورنکردنی در از بین بردن چربی ها می باشد. سرکه را با مقدار مساوی آب داخل یک بطری اسپری بریزید تا با آن شیشه ها، پنجره ها و آینه را تمیز کنید. از این محلول می توانید برای کفپوش های چوبی و ظروف پلاستیکی استفاده کنید تا ضمن گندزدایی، بوی بد آنها را هم از بین ببرد. شما می توانید همچنین از آن برای تمیز کاری دوش و سایر شیرهای آب داخل حمام استفاده کنید. سرکه برای خانه مایعی ملایم و برای از بین بردن قارچ ها و موم و بوی تعفن مفید است.

بیشتر بخوانید: چگونه یک استیل ضد زنگ را تمیز کنیم

بوراکس

این پاک کننده به گندزدایی، خوشبو کردن، نرم کردن آب و از بین بردن لکه ها می پردازد. اگرچه این پاک کننده یک ماده طبیعی است، باید آن را دور از دسترس کودکان قرار داد. این پودر، سمی بوده و دفع کننده حشرات می باشد.

سبک زندگی و تمیز کاری : تمیزکننده های سبز خانگی در خانه های سبز

صابون

صابون برای از بین بردن چربی و آلودگی ضروری است. یک صابون طبیعی انتخاب کرده که روغن/چربی آن با قلیا اضافه شده باشد. این عامل چندگانه تمیز کننده را در هر سطحی در اتاق قرار دهید. این تمیز کننده به فرم های مختلف مانند پودر، مایع، ورقه شده و تکه های جامد وجود دارد.

سبک زندگی و تمیز کاری : تمیزکننده های سبز خانگی در خانه های سبز

بیشتر بدانید: چطور سینک و مخزن تخلیه زیر آن را تمیز کنیم؟

اسانس های تمیزکننده

بسیاری از این اسانس ها گندزدایی، ضدعفونی کردن و ویژگی های طبیعی پاک کنندگی را دارا می باشند. در ترکیب با تمیز کننده های دوستدار محیط زیست به خانه بوی خوبی داده و ظاهری تمیز ایجاد می کند. از روغن اوکالیپتوس بسیار کم استفاده کرده چرا که برای کودکان و حیوانات خانگی مضر است.

سبک زندگی و تمیز کاری : تمیزکننده های سبز خانگی در خانه های سبز

مطلب بیشتر: چگونه فقط در 5 دقیقه این ترفندهای تمیز کاری را به کار ببریم

لیمو

این میوه زرد روشن را می توان بعنوان خوشبو کننده، تمیز کننده و پالیش دهنده استفاده کرد. از لیمو در پاک کردن استفاده کرده تا بوی خوشی ایجاد شود. اسید لیمو به از بین بردن چربی ها کمک می کند. همچنین باکتری ها را کشته و بوی خوبی در خانه باقی می گذارد.

سبک زندگی و تمیز کاری : تمیزکننده های سبز خانگی در خانه های سبز

مطلب پیشنهادی : چگونه روغن و چربی درب های کابینت آشپزخانه را پاک کنیم؟

روغن زیتون ارگانیک

این روغن خوشبو برای کاربرد در بخش های مختلف خانه مفید است. از آن بصورت اسپری برای پالیش دادن استیل ضدزنگ و چوب استفاده کنید. ترک ها را پر کرده و خشکی چرم را از بین می برد. مواد چسبناک مانند آدامس یا استیکر را برمی دارد. برای ایجاد بوی خوب به این اسپری اسانس یا لیمو اضافه کنید.

سبک زندگی و تمیز کاری : تمیزکننده های سبز خانگی در خانه های سبز

تمیزکردن خانه نباید بخاطر مواد شیمیایی مضر و ترکیبات سمی نیاز به استفاده از دستکش و عینک محافظ داشته باشد. ترکیبات سبز و دوستدار محیط زیست مانند سرکه، نمک، لیمو، جوش شیرین و آب مقطر را می توان بعنوان تمیزکننده های مفید، ضدعفونی کننده و خوشبو کننده استفاده کرد. شما می توانید با ایده تمیزکننده دوستدار محیط زیست با هزینه کم از زندگی تمیز لذت ببرید.

پیشنهاد ویژه: چگونگی مراقبت از سطوح حجمی استارون و سینک آشپزخانه

سبک زندگی و تمیز کاری : تمیزکننده های سبز خانگی در خانه های سبز

حتما بخوانید: چگونه این ترفندهای تمیز کاری را در آشپزخانه خود بکار گیریم

اگر هنوز قسمت اول این مطلب را مطالعه نکرده اید، همین الان به آنجا مراجعه کرده و معجزه تمیزکاری با پاک کننده های دوستدار طبیعت را مشاهده نمائید. لطفا فراموش نکنید که نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها عنوان نمائید.

 

منبع: greenliving| گروه تحریریه دکوملک

سبک زندگیخانه داری مدرن
سبک زندگیلکه گیری و شستشو
برچسب ها: 
تمیزکاری
روش های لکه گیری

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید