ثبت رایگان کسب و کار

سبک های مختلف پذیرایی در رستوران

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

اداره یک رستوران بدون داشتن هیچ تجربه قبلی یا راهنمایی مشاور راه اندازی رستوران چندان ساده نیست. بدون داشتن قوانین رستوران داری نمیتوان رضایت مشتری را آنطور که باید جلب کرد.

قوانین بیشماری برای پرسنل رستوران وجود دارند که لازم است زمان پذیرایی آنها را رعایت کنند. این درحالی است که افراد کم تجربه از چنین مهارت هایی برخوردار نیستند.

حتی برای سفارش غذا گرفتن و نوع پذیرایی نیز دستورالعمل های متفاوتی وجود دارند. در واقع این اصول در فرهنگ های مختلف فرق دارند اما در کل همگی از قوانین مشابهی پیروی می کنند.

باتوجه به نوع مراسم نوع خدمات دهی بر روی میزها نیز متفاوت است. درواقع نوع پذیرایی دره مراسمی شرایط ویژه خود را دارد برای نمونه خدمات مجل عروسی و عزا متفاوت است ...

مشاور راه اندازی رستوران در سبک های مختلف پذیرایی

روش های مختلف پذیرایی در رستوران

پذیرایی آمریکایی: پذیرایی در رستوران های آمریکا بدین صورت است که مشتری غذای مورد نظر را از منو انتخاب کرده و غذا پس از آماده سازی در آشپزخانه سرو می شود. در این بین گارسون اطلاعات کافی از گزینه های منو داشته و به طور کامل برای مشتری شرح می دهد. یک پیشخدمت موفق می تواند در روند سفارش گیری مشتری پیش دستی نماید.

سبک خانوادگی: در این روش مهمانان از ظرف قرار گرفته در وسط میز برای خود غذا سرو می نمایند. ظروف و سینی سپس از سمت چپ به سمت راست منتقل می شود. گارسون نیز ابتدا و انتهای غذا بر سر میز حضور دارند.

پذیرایی فرانسوی: این نوع پذیرایی نیازمند فضای بیشتری است زیرا غذا روی میز دیگری قرار می گیرد. غذاهایی مانند استیک و بیف در ظروف داغ سرو می شوند.

پذیرایی روسی: برخلاف سبک فرانسوی غذاها برای هر فرد به صورت جداگانه سرو می شود.

پذیرایی باتلر Butler: در این نوع سبک گارسون ها با سینی های پر از غذا در محل رفت و آمد کرده و مهمانان خود اقدام به پذیرایی از خود می نمایند. غذاها در این نوع سبک معمولا اشتها آورها هستند و غذایی به عنوان شام سرو نمی شود.

پذیرایی انگلیسی: در سبک انگلیسی سرو غذا معمولا به صورت خصوصی انجام می شود بدین معنا که برای هر مهمان یک گارسون در نظر گرفته می شود.

برچسب ها: 
خدمات رستوران
رستوران
پذیرایی

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید