ثبت رایگان کسب و کار

قوانین ضروری در راه اندازی کافی شاپ

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

کافه داری به خودی خود یک هنر است و چیزی فراتر از تجهیزات کافی شاپ برای راه اندازی چنین مکانی نیاز است. کسانی که کافه دار یا باریستای حرفه ای هستند به خوبی می دانند با مشتری چطور برخورد کنند. گاهی یک لبخند بیجا برای تازه کارها میتواند نتیجه منفی در بر داشته باشد. مشتری شناسی مهمترین بخش کار است.

از این موارد که بگذریم قبل از راه اندازی کافه یا کافی شاپ پیش نیاز هایی وجود دارند که باید قبل از هر چیز تهیه و رعایت شوند. بعنوان مثال در قوانین کشور یک خانم حق ندارد پشت کانتر کافی شاپ بایستد!

قوانین رسمی راه اندازی کافی شاپ

اصول راه اندازی کافی شاپ

ــ متقاضیان راه اندازی کافی شاپ نباید مکانی را برا کسب و کار برگزینند که نزدیک مدرسه یا دانشگاه دخترانه است. محلی که انتخاب می کنید نباید هیچ مزاحمتی برای بانوان ایجاد کند.

ــ نام کافی شاپ را باید فارسی انتخاب کنید و به کار بردن کلمات بیگانه در نام آن ممنوع است. اسامی بیگانه به اندازه کافی در منوی کافی شاپ وجود دارد بهتر است نامی ایرانی برای کافه خود برگزینید.

– خانم ها اجازه ایستادن پشت کانتر در کافی شاپ را ندارند. حتیاگر خانمی قصد راه اندازی کافی شاپ را داشته باشد لازم است تا از آقایان برای انجام امور پذیرایی و ... کمک بگیرد.

ــ محل کسب معرفی شده باید دارای سند مالکیت یا اجاره نامه عادی و محضری باشد تا صدور پروانه کسب به جریان بیفتد.

ــ داشتن محل کسبی به مساحت حداقل 20 متر مربع، حداقل فضای مورد نیاز برای راه اندازی کافی شاپ 20 متر تعیین شده است.

ــ کافی شاپ داران باید از ساعت 24 به بعد مغازه های خود را تعطیل کنند و چنانچه می خواهند به نظافت مغازه بپردازند، باید چراغ ها را خاموش کنند.

ــ در صورت واقع شدن در طبقات، عرض راهرو و پله ها حداقل باید 120 سانتی متر باشد. این مورد هم به دلیل امنیت و رعایت مسائل اخلاقی مورد توجه است.

– خانم ها به تنهایی اجازه فعالیت در کافی شاپ ها را ندارند.

ــ محلی مناسب برای استراحت کارگران در نظر گرفته و از اسکان افراد متفرقه خودداری شود

برچسب ها: 
کافه
کافی شاپ

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید