ثبت رایگان کسب و کار

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

گران تمام شدن طراحی دکوراسیون داخلی برای بودجه خانگی بر هیچ کس پوشیده نیست. حتی اگر فقط بخواهید دکوراسیون یک اتاق را تغییر دهید، هزینه ها به سرعت بالا خواهد رفت. در این مواقع باید از راهکار های مقرون به صرفه استفاده نمائید. آیا قصد دارید فرش بخرید یا اینکه برای پوشاندن کف بدنبال کفپوش چوبی هستید؟ چه رنگی را برای دیوارها انتخاب خواهید کرد؟ چه مقدار از آن باید فضا را بپوشاند؟ آیا می خواهید وسایل جدید خریداری کنید؟ نظرتان در مورد لوازم نوری و نورپردازی جدید و سایر لوازم دیگر چیست؟ از دکوراسیون و وسایل آویز دیواری فراموش نکنید.

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

بیشتر بخوانید: چند ایده مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه شما

ایده اجباری در خرید همه وسایل، شما را به فکر خواهد برد. وقتی بخواهید همه این کارها با یک بودجه محدود انجام دهید، به نظر غیر ممکن می رسد، درست است؟ وقتی که راز های ما را یاد بگیرید اینگونه نخواهد بود. در ادامه 10 مورد از مهمترین نکات برای دکوراسیون با بودجه کم آمده است. آنها را برای ایجاد طرحی که با خانه رؤیایی شما همخوانی دارد بکار ببرید، بدون آنکه هزینه های طراحی بالا را متحمل شوید.

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

1- پیش از شروع برنامه ریزی کنید

اگرچه برنامه ریزی مناسب برای هر پروژه تغییر دکوراسیون خانگی الزامی است، ضرورت آن در شرایطی که بودجه محدودی دارید 10 برابر افزایش می یابد. هیچ کس نمی خواهد خود را در موقعیتی ببیند که پس از یافتن مبلمان عالی متوجه شود که پول کافی در حساب ندارد یا اینکه کابینتی که از عهده قیمت آن بر نمی آید و بصورت آنلاین آن را سفارش داده است با محیط خانه اش متناسب نباشد. کمی بررسی از قبل، احتمال مواجهه با این سورپرایز های نامطلوب را کاهش می دهد.

حتما بخوانید: چطور مبلمان را در یک فضای جدید یا خانه جدید بچینیم؟

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

در ابتدا، نقطه الهام بخش دکوراسیون خود را پیدا کنید. مجلات و اینترنت را جستجو کنید تا متوجه شوید چه سبکی را دوست دارید. پس از آن، پروژه را به اجزا آن تقسیم کنید: کفپوش، مبلمان، نقاشی، لوازم و دکوراسیون. در فروشگاه ها جستجو کنید تا ایده کلی در مورد هزینه هر بخش را بدست آورید. هر نوع هزینه مرتبط را هم مورد توجه قرار دهید از جمله استخدام نیروی کاری ماهر.

بیشتر بدانید: راهنمای شناسایی سبک دکوراسیون خانه خود

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

وقتی که به یک نقطه قیمتی در ذهن خود رسیدید، میزان پولی که دارید را چک کنید. در مورد میزان پولی که برای این هزینه ها می خواهید صرف کنید صادق باشید. اگر مقدار پول شما کمتر از هزینه های پروژه است، مقدار قابل مدیریتی را هر هفته کنار بگذارید تا اینکه به هدف خود برسید. ممکن است نسبت به انجام خرید ها بصورت اعتباری، زمان طولانی تری سپری شود، ولی در آینده قدردان این کار خود خواهید بود.

بخوانید: ایده های برتر دکوراسیون برای انتخاب رنگ اتاق خواب

2- برای وسایلی که دارید، کاربرد جدید تعریف کنید

هیچکس انکار نمی کند که تغییر کاربری وسایل تزئینی قدیمی، به اندازه صبر کردن برای رسیدن همه وسایل نو خریداری شده از فروشگاه، هیجان دارد. ولی با کمی صرف وقت های بیکاری، می توان نمای هر جزء از دکوراسیون داخلی را تغییر داد. بعلاوه، امکان ذخیره کردن پول برای خرید های اجباری آینده را فراهم می سازد.

به اطراف فضای موجود نگاهی انداخته و به تغییر کاربرد وسایلی که در حال حاضر استفاده می کنید فکر کنید. آیا واقعا نیاز است همه کابینت ها نو شوند یا اینکه می توانید فقط سطح بیرونی آنها را عوض کنید؟ آیا کفپوش چوبی زیر فرش های موجود قرار دارد؟ آیا می توان فقط با یک رنگ جدید اتاق خواب قبلی تان را تازه کنید؟

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

با شروع کسب ایده راجع به تغییر کاربری وسایل، تحقیق خود را انجام دهید. شانس شما اینجاست که قادر خواهید بود راهنمای "آنچه خودتان می توانید بسازید" یا "دکوراتور خانه خود باشید" برای اکثر کارها پیدا می شود. این راهنماها را بطور دقیق قبل از شروع یک پروژه، مطالعه کنید و در زمان انجام کار هم به مشورت خود ادامه دهید. از یک دوست صمیمی یا اعضاء خانواده بخواهید در صورت امکان شما را راهنمایی کنند.

حتما بخوانید: روش های رنگ آمیزی و نقاشی داخل خانه که هیچکس به شما نمی گوید

3- با وسایل، اتاق را محکم کنید

کار با بودجه کم، معمولا با الویت بندی هزینه ها همراه است. وقتی که با منابع محدود کار می کنید مجبورید فقط در مواردی هزینه کنید که بیشترین نیاز وجود دارد. در طراحی داخلی، این یعنی اختصاص بخش زیادی از بودجه به خرید وسایل با کیفیت.

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

صرف پول برای خرید وسایل کار عاقلانه ای است چرا که وسایل چندین سال برای شما باقی خواهند ماند. بر خلاف رنگ دیوار که از مد می رود یا وسایلی که جلوه خود را پس از چند سال از دست خواهند داد، وسایل خوب چند دهه برای شما عمر خواهند کرد. در توصیف یک اتاق در یک نگاه گذرا، وسایل نقش دوگانه دارند.

مطالعه آزاد: فنگ شویی پول و ثروت: 8 نکته دکوراسیون برای منطقه پول

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

اگر اتاق خوابی صرفا برای خواب یا یک نیمکت و مجموعه صندلی برای اتاق نشیمن دارید، نصف کار انجام شده است. شما فقط باید کمی رنگ اضافه کنید تا اتاق یکدست شود. نیازی نیست فضای گیرایی با وسایل تزئینی فراوان، بدون داشتن نقطه کانونی که آنها را بهم پیوسته حفظ کند، ایجاد کنید

حتما مطالعه نمایید: ایده های طراحی دکوراسیون برای دوست داشتن خانه ای که خیلی هم دوست داشتنی نیست!

4- خرید وسایل بدون جلا و لعاب

اگرچه شما قصد دارید وسایل خوب بخرید، می توانید با خرید وسایلی که سطح آنها پردازش نشده و یا پوشش سطحی از رنگ یا لعاب ندارند، در هزینه ها صرفه جویی کنید. این وسایل ارزان تر از مدل هایی هستندکه پردازش کامل شده اند. این درحالی است که این وسایل کیفیت بالاتری هم دارند چرا که تولید کننده نمی تواند نقایص کار را زیر لعاب یا رنگ بپوشاند.

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

توصیه می شود، پیش از آنکه بخواهید کار پردازش سطح را شروع کنید، از تولید کننده سؤالات زیادی بپرسید. بپرسید چه نوع لعابی روی این چوب جذب می شود و کدام یک خوب جذب نمی شود؟ چه رنگی را خودش توصیه می کند؟ آیا می توان یک قطعه چوبی دیگر هم اضافه کرد یا نه؟ وقتی که تصویرسازی ذهنی انجام دادید، کار را شروع کنید. قبل از شروع، چوب را سنباده کنید و بین لایه ها هم سنباده کار کنید، در هر جا که امکان پذیر بود. روی سطح بصورت افقی کار کرده و همیشه زمان زیادی برای خشک شدن لایه پوششی در نظر بگیرید.

بیشتر بدانید: استیکر های دیواری مدرن برای طراحی آشپزخانه

5- دست دوم بخرید

پردازش سطح چوب، توسط خود شما از نظر تئوری جالب به نظر می رسد. ولی گاهی اوقات امکان پذیر نخواهد بود. می توانید یک آپارتمان کوچک که فضای کافی برای این کار را ندارد را دکوراسیون کنید؛ یا اینکه ممکن است با کار گیج کننده، اجبار خانواده و مشغولیت های اجتماعی روبرو باشید. در هر حال اگر می خواهید با همان بودجه کم کار را انجام دهید، وسایل حاضر و آماده بخرید و نگران خرید وسایل دست دوم نباشید.

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

مطلب پیشنهادی: ایده های بسیار جالب طراحی دکوراسیون برای گوشه های خالی

فروشگاه دست دوم فروشی محله خود را پیدا کنید. مشخص کنید چه روزهایی وسایل جدید می پذیرند و در آن روزها در آنجا حاضر باشید و هر یک اینچ از مغازه را با دقت بررسی کنید. خرید آنلاین را از حراجی ها انجام دهید. آخر هفته ها برای فروش خانگی و ارزان فروشی ها وقت بگذارید. از اطرافیان بپرسید آیا خودشان یا دوستانشان وسیله ای دارند که استفاده نکنند؟

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

در خرید وسایل دست دوم، کیفیت مهمتر از مد است ولی همیشه برعکس می شود. وسیله مورد نظر را با دقت بررسی کرده تا کیفیت ساختاری آن را کنترل کنید. همیشه می توانید کاناپه را با کاور بپوشانید. آینه زنگ زده را دوباره رنگ بزنید یا لامپی با رنگ متفاوت خریداری کنید تا با طراحی دکوراسیون داخلی شما تناسب بهتری داشته باشد.

بخوانید: چطور دکوراسیون فوق العاده جذاب و متفاوتی را با رنگ فیروزه ای ایجاد کنیم؟

6- رنگ های برجسته بکار ببرید

وقت آن رسیده است که یکی از بزرگترین اسرار طراحی دکوراسیون داخلی را برای شما فاش کنیم. رنگ ارزان است. در مقایسه با المان های دکوراسیون خانگی، هزینه های رنگ کردن خیلی کم به شمار می رود. وسایلی همچون بالش، هزینه کمتری هم دارند. قبل از آن که در رنگ غوطه ور شوید، اطمینان پیدا کنید که رنگ مورد علاقه خودتان را انتخاب کرده اید.

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

چند نمونه رایگان از فروشگاه آورده و هنگامیکه انتخاب های خود را قطعی کردید، می توانید از هر کدام یک نمونه بردارید. مربع های کوچک از هر رنگ نمونه را روی هر یک از دیوارهای اتاق قرار دهید تا مشخص شود کدام یک را بیشتر از همه دوست دارید. نمونه ها را در چند روز بررسی کرده تا ببینید نحوه واکنش رنگ ها با مقادیر متغیر نور خورشید در طول روز، چگونه است.

مطلب پیشنهادی: با افزودن رنگ به یک دکوراسیون سفید، تضاد و روشنایی ایجاد کنید

یک نکته در انتخاب رنگ: مردم در انتخاب رنگ برای خانه شما از قانون 10-30-60 استفاده می کنند. 60% فضا باید با یک رنگ غالب و خنثی رنگ شود. 30% بعدی با رنگ ثانویه و 10% پایانی باید با یک رنگ برجسته رنگ شود.

مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم

پیشنهاد ویژه: خودتان بسازید: سبد منگوله دار برای قرار دادن گلدان یا لباس

در این مطلب، 6 مورد از راه های مقرون به صرفه و با بودجه کم برای دکوراسیون، مورد بررسی قرار گرفتند. در مقاله بعدی 4 مورد دیگر توضیح داده شده و معرفی می گردند. لطفا نظرات و ایده های خود در مورد داشتن یک دکوراسیون عالی با بودجه کم را در قسمت دیدگاه ها مطرح نمائید.

ادامه مطلب: چگونه با بودجه کم یک دکوراسیون جذاب و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

 

منبع: freshome | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

سبک زندگیطراحی های مقرون به صرفه
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیفضای کلی منزل
برچسب ها: 
دکوراسیون با هزینه کم
طراحی مقرون به صرفه
مقرون به صرفه

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید