ثبت رایگان کسب و کار

نظریه 5 عنصر فنگ شویی: چرخه های مولد و مخرب

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi

چگونه تعامل بین پنج عنصر فنگ شویی را انجام دهیم؟ این مقالات دارای سه بخش بوده که شما در حال خواندن بخش سوم این سری مقالات هستید.

قسمت 1: رنگ به عنوان تعبیری از پنج عنصر
قسمت 2: پنج عنصر در قالب اشکال
قسمت 3: چرخه های مولد و مخرب پنج عنصر

نظریه 5 عنصر فنگ شویی: چرخه های مولد و مخرب

ما به حضور تمام پنج عنصر فنگ شویی در فضای خانه یا اداره خود، به منظور رشد و حس سلامتی نیازمندیم. در حالی که درک باگوآ و دانستن چگونگی آوردن عناصر فنگ شویی مورد نیاز برای هر منطقه باگوآی خاص، بسیار مهم است، می خواهد با رنگ ها باشد یا اشکال و یا تصاویر خاص؛ دانستن اینکه چگونه حضور یک عنصر خاص را تقویت یا تضعیف کنیم، به همان اندازه مهم است اجازه دهید نگاهی بیندازیم به مثالی از یک شومینه در منطقه شرقی فنگ شویی یک خانه:

نظریه 5 عنصر فنگ شویی: چرخه های مولد و مخرب

از مطالعه باگوآ، نقشه انرژی فنگ شویی یک خانه یا اداره، شما می دانید که منطقه شرقی توسط عنصر چوب اداره می شود. شومینه، که یک مورد از عنصر آتش می باشد، برای چوب بیش از حد قوی است چرا که آتش چوب را می سوزاند و باعث می شود شومینه یک مشخصه طراحی نامطلوب در شرق باشد.آیا این به آن معنا است که خانه به دلیل داشتن یک شومینه در شرق، فنگ شویی بدی دارد؟ نه، اینطور نیست. هر چند معنای واقعی آن این است که پتانسیلی برای افسردگی و استرس برای کسانی که در این خانه زندگی می کنند، وجود دارد. منطقه شرقی منطقه ای است که به سلامتی و روابط خانوادگی متصل است، و عنصر فنگ شویی حاکم بر شرق، چوب است.این مهم است که به منظور آوردن کیفیت مطلوبی از انرژی به یک خانه، یک عنصر چوب قوی و پر طراوت را داشته باشید.

بیشتر بدانید: همراستا کردن خانه خود با نقشه فنگ شویی باگوآ (Bagua)

نظریه 5 عنصر فنگ شویی: چرخه های مولد و مخرب

هنگامی که عنصر چوب تضعیف شده باشد، یا توسط یک آتش قوی در شرق نابود شده باشد، کیفیت انرژی مورد نیاز برای حفظ سلامتی خوب برای کسانی که در این خانه زندگی می کنند، ضعیف است.از آنجا که یک شومینه را به راحتی نمی توان حذف کرد و یا تغییر موقعیت داد، چه نوع از درمان های فنگ شویی را می توان بکار برد؟ این جایی است که دانش و آگاهی در مورد دو چرخه ی اصلی پنج عنصر فنگ شویی بسیار مفید است. به طوری که باید بدانید چگونه عنصر آتش را تضعیف کرده و مقاومت مطلوب را برای عنصر حاکم چوب به ارمغان بیاورید.

بیشتر بخوانید: ایده های دکوراسیون شومینه های سنگی الهام گرفته از طبیعت

دو چرخه اصلی از تعامل بین عناصر پنجگانه فنگ شویی وجود دارد: مولد یا تولید کننده (چرخه آفرینش) و مخرب (چرخه تخریب).در اینجا خلاصه ای از چرخه مولد بیان شده است: آب تغذیه می کند > چوب را، چوب تغذیه می کند >  آتش را، آتش تغذیه می کند > زمین را، زمین تغذیه می کند > فلز را، فلز تغذیه می کند > آب را.

نظریه 5 عنصر فنگ شویی: چرخه های مولد و مخرب

هنگامی که شما نیاز به تقویت یک عنصر فنگ شویی دارید، از چرخه مولد و یا آفرینش استفاده خواهید کرد. مثلا:

• فرض کنید نیاز دارید عنصر فنگ شویی چوب را در یک منطقه خاص تقویت کنید. علاوه بر این قدم آشکار که آوردن انرژی چوب بیشتر است (با گیاهان، اقلام دکوراسیون چوبی، رنگ های سبز و قهوه ای و غیره)؛ همچنین باید روی آوردن عنصر آب بیشتر تمرکز کنید چون عنصر آب، چوب را تغذیه می کند. شما می توانید با مشخصه های واقعی آب این کار را انجام دهید، مانند یک آکواریوم یا یک فواره، با تصاویری از آب، آینه ها، و همچنین با المان های تزئینی و رنگ های آبی و سیاه عمیق در شکل های سیال.

پیشنهاد ویژه: اسرار و روانشناسی رنگ آبی

نظریه 5 عنصر فنگ شویی: چرخه های مولد و مخرب

در اینجا خلاصه ای از چرخه مخرب بیان شده است: آب ضعیف می کند > آتش را، آتش ضعیف می کند > فلز را، فلز ضعیف می کند > چوب را، چوب ضعیف می کند > زمین را، زمین ضعیف می کند > آب را.شما از چرخه مخرب زمانی استفاده می کنید که نیاز به تضعیف یک عنصر فنگ شویی خاص در منزل یا اداره خود دارید. مثلا:

نظریه 5 عنصر فنگ شویی: چرخه های مولد و مخرب

• در صورتی که عنصر آب در یک منطقه خاص، بیش از حد قوی باشد و شما نتوانید آن مورد دکوراسیونی که انرژی آب را می آورد، جابجا کنید، مانند درب های کمد آینه کاری شده در منطقه غرب، نیاز دارید تا عنصر آب را تضعیف کنید. به منظور انجام این کار، باید عنصر زمین را برای از بین بردن یا جذب انرژی آب اضافی به آن منطقه اضافه کنید.

مطلب پیشنهادی: افزایش ثروت و جذب پول با قوانین فنگ شویی

دکوراسیون هوشمندانه

شما می توانید هر کدام از موارد زیر (یا همه آنها را) انجام دهید: چند عدد گلدان سفالی از اندازه های متوسط تا بزرگ را بیاورید، یک فرش بژ با یک الگوی عمدتا مربع داشته باشید، دیوارها را در رنگ های زرد یا بژ روشن نقاشی کرده و آثار هنری فنگ شویی را با حضور قوی عنصر زمین به آن اضافه کنید.

نظریه 5 عنصر فنگ شویی: چرخه های مولد و مخرب

حالا شما اصول اولیه چرخه های مولد و مخرب از پنج عنصر فنگ شویی را درک می کنید. اجازه دهید به مثال شومینه در منطقه شرقی برگردیم. بیایید ببینیم که چگونه می توانیم وضعیت را با استفاده از دانش تازه به دست آمده در مورد دو چرخه اصلی عناصر فنگ شویی، اصلاح کنیم.

هدف: تقویت کردن عنصر چوب و تضعیف (یا نابود) کردن عنصر آتش در منطقه شرقی فنگ شویی یک خانه.

بیشتر بخوانید: آشنایی با چرخه رنگ در فنگ شویی

استراتژی طراحی فنگ شویی

نظریه 5 عنصر فنگ شویی: چرخه های مولد و مخرب

نیاز به آوردن عنصر آب داریم، چون آب، چوب را تغذیه کرده و در عین حال آتش را خاموش می کند. می توانید یک آینه بزرگ بالای شومینه آویزان کنید، که انرژی مطلوب عنصر فنگ شویی آب را به ارمغان خواهد آورد. یک آینه به شکل دایره یا بیضی انتخاب کنید (شکل عنصر فلز)، چرا که فلز، آب را تغذیه می کند، و یا به سمت قابی به رنگ آبی و یا سیاه بروید (این ها رنگ هایی هستند که عنصر آب نیاز دارد).

نظریه 5 عنصر فنگ شویی: چرخه های مولد و مخرب

همچنین می توانید انتخاب کنید که عنصر آب را با آثار هنری همراه با انرژی قوی آب بیاورید؛ یک تصویر واقعی از آب یا دیوار شرقی را با رنگ های عنصر آب نقاشی کنید. راه حل های بهینه فنگ شویی همیشه آنهایی هستند که به بهترین نحو با دکوراسیون شما کار کرده، و به جای کاستن، آن را تکمیل می کنند. زمانی که انرژی عنصر فنگ شویی را که هر یک از آیتم های دکوراسیون به خانه شما می افزاید، درک کنید، می توانید یک خانه فنگ شویی هماهنگ در هر سبک دکوراسیونی و برای هر سلیقه ای را ایجاد کنید.

بیشتر بدانید: روانشناسی رنگ ها

نظریه 5 عنصر فنگ شویی: چرخه های مولد و مخرب

بهترین راه برای آوردن عناصر فنگ شویی به خانه خود، در حالت طبیعی آنها است. برای مثال، اگر شما نیاز به چوب بیشتر دارید، یک گیاه سرسبز بهترین درمان خواهد بود. دومین انتخاب یک تکه مبلمان چوبی و یا آثار هنری با رنگ های سبز با شکوه هستند. خرید اقلام دکوراسیون از جایی که زندگی می کنید و دانستن اینکه آنها از کجا آمده اند، برای شما حتی انرژی بهتری می آورند.

نظریه 5 عنصر فنگ شویی: چرخه های مولد و مخرب

هرچه بیشتر با تئوری پنج عنصر فنگ شویی بازی کنید (بله، بازی!) و ببینید که چگونه در هر منطقه از خانه تان اعمال می شود، زودتر می فهمید در راهی که سلامتی و خوب بودن کسانی که دوستشان دارید را پرورش و حمایت می کند، چگونه دکوراسیون خانه خود را انجام دهید.

 

منبع: Rodika Tchi | گروه تحریریه دکوملک

سبک زندگیفنگ شویی
برچسب ها: 
عناصر 5 گانه
عناصر فنگ شویی
فنگ شویی
چرخه های مولد و مخرب

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید