ثبت رایگان کسب و کار

چگونه با بودجه کم یک دکوراسیون جذاب و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

اولین چیزی که به ذهن اکثریت مردم در مواجهه با دکوراسیون و بازسازی می رسد، کمبود بودجه و نداشتن پول است. راه های متفاوتی برای دکوراسیون های مقرون به صرفه وجود دارند که میتوان با صرف کمی هزینه، بهترین نتیجه را بدست آورد. در مقاله" مهمترین نکات دکوراسیون مقرون به صرفه و با بودجه کم" به 6 راهکار در این رابطه اشاره شد. در این مقاله ادامه مطلب را پیگیری میکنیم.

چگونه با بودجه کم یک دکوراسیون جذاب و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

7- برای دکوراسیون خانه، کارهایی که می توانید خودتان بسازید، را انجام دهید

در طراحی داخلی، لغت دکوراسیون معمولا به وسایلی از اتاق گفته می شود که کارکرد خاصی ندارند و فقط در دکوراسیون محیط بکار رفته اند. این وسایل می توانند شامل قاب عکس یا سایر آویز های دیواری، فرش تزئینی و تزئینات میز قهوه خوری باشد. اگرچه این وسایل در اصل برای داشتن یک دکوراسیون کامل و گیرا ضروری هستند، ولی می توان در مورد آنها بخش زیادی از پول را صرفه جویی کرد.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون با فرش ها و قالیچه های شگفت انگیز و با شکوه دست ساز

چگونه با بودجه کم یک دکوراسیون جذاب و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

بیشتر بخوانید: چند ایده مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه شما

دکوراسیون بصورت باورنکردنی بصورت فردی تفسیر می شود. بنابراین، بجای آنکه این وسایل را خریداری کنید، از مهارت هایی که دارید برای ایجاد وسایل شخصی استفاده کنید. اگر همیشه پشت دوربین هستید، چند مورد از تصاویر مورد علاقه تان را قاب بگیرید و با افتخار آنها را در معرض دید قرار دهید. تکمیل یک یا دو نقاشی جهت کاربرد به عنوان کار هنری دیواری، بهانه خوبی است برای بازگشت به زمان های دوست داشتنی در گذشته. اگر نزدیک دریا خانه دارید، مقداری صدف جمع آوری کرده تا حس آرامش در اتاق خود ایجاد کنید.

چگونه با بودجه کم یک دکوراسیون جذاب و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

از جستجو برای یافتن وسایلی با عملکرد دوگانه هراسی نداشته باشید. کلکسیون بزرگ کتاب های خود را با آرایش هنرمندانه در یک قفسه کتاب باز به نمایش بگذارید. از بطری های قدیمی بجای گلدان های حاوی گل های تازه استفاده کنید. هر وسیله ای، مادامی که به آن اجازه بدهید تا نشانگر شخصیت شما باشد، به کار خواهد آمد.

8- سبک طراحی مینیمالیستی را ترویج کنید

این سبک نام مناسبی دارد. انتخاب سبک مینیمالیستی برای دکوراسیون داخلی، حداقل هزینه را به همراه خواهد داشت (حداقل در مقایسه با سبک های دیگر که پر آب و تاب تر هستند). بعلاوه، طراحی مینیمالیستی در حال حاضر مد شده است بنابراین نه تنها در هزینه ها صرفه جویی می کنید، مطابق مد روز نیز خواهید بود.

حتما بخوانید: راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

چگونه با بودجه کم یک دکوراسیون جذاب و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

در طراحی داخلی، مینیمالیسم توسط رنگ های خنثی و بی اثر، بویژه وسایل تک رنگ، استفاده از مواد طبیعی، خطوط مشخص در وسایل و کابینت ها، تعریف می شود. لوازم نورپردازی باید ساده باشد، از حداقل تعداد وسایل استفاده کنید. در انتخاب وسایل برای دکوراسیون کردن محیط، یک یا دو وسیله بزرگ بکار ببرید نه یک دسته خرت و پرت.

چگونه با بودجه کم یک دکوراسیون جذاب و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

به یاد داشته باشید که قابلیت تمیز نگهداشتن محیط، یک جزء مهم در حفظ سبک مینیمالیستی است. بخش زیادی از فضای ذخیره سازی باید مخفی بوده و بطور منظم و مرتب قرار گرفته باشد. درحالیکه این سبک ممکن است برای همه افراد جذاب نباشد، راه ساده ای برای پایین نگهداشتن هزینه ها می باشد، بدون آنکه به نظر برسد عمدا این کار را انجام داده اید.

حتما مطالعه کنید: چگونه با رنگ های خنثی یک دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

9- همه چیز را یکباره تزئین نکنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در طراحی داخلی می توانید انجام دهید، بویژه وقتی که قصد دارید در هزینه ها صرفه جویی کنید، انجام تعداد زیادی پروژه طراحی دکوراسیون مجدد به یکباره است. صاحبخانه هایی که تازه خانه خریده اند به این دام می افتند و می خواهند دکوراسیون همه اتاق ها را بالا تا پایین عوض کنند. اگرچه توانایی دکوراسیون کامل همه چیز وسوسه کننده است، ولی اگر با سرعت کمتری کارها را انجام دهید، کیف پول شما خوشحال تر خواهند شد.

چگونه با بودجه کم یک دکوراسیون جذاب و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

بیشتر بدانید: ایده های بسیار جالب طراحی دکوراسیون برای گوشه های خالی

بهترین توصیه ای که می توانیم به شما بگوییم، قبل از آنکه هر گونه تغییر مهمی در طراحی داخلی یک خانه انجام دهید، در آن خانه زندگی کنید. با شروع استفاده از اتاق، برای تغییرات سریع حس بهتری پیدا خواهید کرد. جایگزینی کابینت های قدیمی آشپزخانه در لحظه ورود به خانه، هدر دادن پول است، چرا که 6 ماه بعد به این نتیجه می رسید که کاش از اول زمانی را صرف تغییر دکوراسیون آشپزخانه می کردید و بعد کابینت ها را عوض می کردید. همه چیز به الویت بندی کارها بر می گردد.

چگونه با بودجه کم یک دکوراسیون جذاب و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

اتاقی که بیشترین کار را دارد انتخاب کرده و کار را از همان اتاق شروع کنید. بطور همزمان، اتاق های دیگر را برای زندگی آماده کنید حتی اگر از نظر ظاهر عالی و کامل نباشند. پس از آن زمان کوتاهی نیاز است تا بودجه شما مجددا بیشتر شده و پروژه بزرگ بعدی را شروع کنید.

مطلب بیشتر: ایده های طراحی دکوراسیون و بازسازی فضاهای کوچک

10- یک دانشجوی طراحی استخدام کنید

اگر شما توان فردی بالایی داشته و ایده جامعی در خصوص چیزی که می خواهید به آن برسید داشته باشید، تمام نکات بالا مفید خواهد بود. ولی اگر ندانید از کجا کار را شروع کنید چه خواهید کرد؟ حتی اگر بدانید چه می خواهید، چه کسی گفته است که شما زمان دارید؟ در این موقعیت ها استخدام یک طراح دکوراسیون، کلید حل مشکلات است. در حالیکه سقف تعیین شده برای هزینه ها را هم رعایت خواهید کرد، یک دانشجوی طراحی می تواند به شما کمک کند. این افراد معمولا در قبال ارائه تجربه خود، از نرخ اعلام شده تخفیف هم خواهند داد.

چگونه با بودجه کم یک دکوراسیون جذاب و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

اگر شما یک توصیه نامه درخشان به آنها بدهید و یا اجازه دهید از پروژه تکمیل شده چند عکس برای رزومه کاری خود بگیرند، برخی از آنها ممکن است حتی از هزینه های نیروی کار بطور کامل صرفنظر کنند. در دانشکده های طراحی اطراف خود به دنبال این افراد باشید یا یک آگهی بصورت آنلاین منتشر کنید. هزاران دانشجو بدنبال چنین فرصتی هایی هستند. همانند هر مورد استخدامی دیگر، پیش از آنکه در مورد قرار داد توافق کنید، با طراحان مصاحبه کنید. بدنبال طراحانی باشید که نظر مشترکی با شما داشته باشند. میزان بودجه و انتظارات خود در مورد جبران آن را مشخص کنید.

مطلب پیشنهادی: خودتان بسازید: سبد منگوله دار برای قرار دادن گلدان یا لباس

چگونه با بودجه کم یک دکوراسیون جذاب و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

اگر می خواهید کار خاصی انجام دهند، از جمله اینکه وسایل دکوری دست دوم بجای نو بخرید، هرچه سریعتر این مورد را مشخص کنید. هر نوع توافقی را بصورت کتبی در آورید. هر چند، هنگامی که به تفاهم رسیدید بهتر است کار را شروع کنید. سعی در تکمیل یک پروژه دکوراسیون با بودجه کم آسان نیست. ولی با تعهد زمانی و کاری از این نکات برای شروع کار استفاده کنید. از اجرای آنها و ایجاد طراحی داخلی توسط خودتان ترسی نداشته باشید. در پایان روز از همه مهمتر این است که از اینکه در این فضا زندگی می کنید، خوشحال و آسوده خواهید بود.

حتما مطالعه نمایید: ایده های طراحی دکوراسیون برای دوست داشتن خانه ای که خیلی هم دوست داشتنی نیست!

آیا شما نکته ای در مورد طراحی دکوراسیون با بودجه کم  و مقرون به صرفه دارید که باید بدانیم؟ اگر این چنین است، آن را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: freshome | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

سبک زندگیطراحی های مقرون به صرفه
فضاهای داخلیفضای کلی منزل
برچسب ها: 
دکوراسیون
طراحی مقرون به صرفه
مقرون به صرفه
کم هزینه

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید