ثبت رایگان کسب و کار

7 راز تمیز کاری و خانه داری مدرن به گفته متخصصان

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

راز های تمیز کاری و خانه داری مدرن و امروزی نکاتی هستند که به شما کمک خواهند کرد در انجام امور خانه سرعت را بالا برده و بهترین نتیجه را کسب کنید. تمیز کردن خانه کاری است که چندین ساعت زمان می برد. بنابراین شما از یک متخصص می خواهید این کار را برای شما انجام دهد.

7 راز تمیز کاری و خانه داری مدرن به گفته متخصصان

آنها روی کار تمرکز می کنند. آیا تا بحال تعجب نکرده اید که چطور این کار را انجام می دهند؟ ما هم متعجب هستیم. بنابراین نگاه دقیق تری می اندازیم و چند ترفند سری را در فرآیند کار آنها یاد می گیریم. اگر بودجه دارید و می خواهید در زمان خود صرفه جویی کنید می تواند نیروی خدماتی استخدام کنید. در اینجا، سایت طراحی دکوراسیون دکوملک، نکات مهمی در مورد نحوه تمیز کردن خانه با حداکثر سرعت ارائه می دهیم.

1- باقی مانده صابون در کف حمام را بردارید

برداشتن باقیمانده صابون اینقدر سخت است؟ با یک چاقوی پلاستیکی آن را بردارید. این کار نصف زمان تمیز کردن آن با اسفنج زمان می برد. برای جلوگیری از مشکلات بعدی، صابون مایع یا مایع سنتزی بکار ببرید تا باقیمانده آن روی زمین نماند و بعد از دوش گرفتن زمین را کاملا تمیز کنید.

7 راز تمیز کاری و خانه داری مدرن به گفته متخصصان

بیشتر بخوانید: چگونه فقط در 5 دقیقه این ترفندهای تمیزکاری را به کار ببریم

2- به سرعت گردگیری کنید

دستمال بخوبی گردگیری می کند ولی با یک گردگیر پری (پر دار) در زمان صرفه جویی خواهید کرد. این گردگیر ها بسیار کارامد هستند، مخصوصا برای نواحی دور از دسترس، گوشه ها و قاب عکس ها. این وسیله برای تمیز کردن سریع اتاق قبل از رسیدن نیروهای خدماتی، مناسب می باشد. اگر گرد و خاک زیادی دارید، دستمال یا جاروبرقی نیاز خواهید داشت، در غیر این صورت، با دسترسی به سطح می توانید لایه نازک روی آن را بردارید.

7 راز تمیز کاری و خانه داری مدرن به گفته متخصصان

بیشتر بدانید:چگونه تمیز کاری و لکه گیری سریع انجام دهیم؟ توصیه های تمیزکنندگان حرفه ای و متخصص

3- استیل درخشان داشته باشید

درحالیکه استیل ضد زنگ زیبا، کارآمد و مقاوم به لکه است، اثر انگشت و گرد و خاک را سریع نشان می دهد. یک راه برای تمیز کاردن، پاشیدن روغن معدنی روی یک دستمال و کشیدن آن روی اپن و سطوح دیگر است. روغن معدنی آب را دفع کرده و مقاومت سطح را افزایش می دهد. همچنین اجازه نمی دهد مواد به استیل بچسبند و زمان تمیز کاری شما را در آینده کاهش خواهد داد.

7 راز تمیز کاری و خانه داری مدرن به گفته متخصصان

حتما بخوانید: آیا صابون بیشتر به معنای قدرت پاک کنندگی بیشتر است؟

4- بوی بد را از سینک حذف کنید

برای تمیز کردن سینک که بو دارد، مقداری خلال لیمو یا پرتقال در قسمت فاضلاب آن بریزید. سپس به مدت 15 ثانیه با آب کم فشار آن را بشویید و بعد چند تکه یخ در آن قرار دهید. مجددا شیر آب را برای چند ثانیه باز  کنید. چاهک سینک را بگذارید و سینک را تا وسط آب کنید. سپس چاهک را بردارید تا آب یکباره تخلیه شده و بوی تازه ای ایجاد شود.

7 راز تمیز کاری و خانه داری مدرن به گفته متخصصان

مطلب پیشنهادی: ایده های بسیار جالب طراحی دکوراسیون برای گوشه های خالی

5- پنجره ها را به ترک مقاوم کنید

یک حوله کاغذی و تمیز کننده پنجره همیشه کل کار را انجام نمی دهد. اگر پنجره شما کوچک است، از روزنامه برای تمیز کردن شیشه و جلوگیری از ترک خوردن استفاده کنید. اگر پنجره بزرگ است، بهترین روش استفاده از شیشه پاک کن های دسته دار است تا در زمان صرفه جویی شده و به لبه هایی که کلی آلودگی جمع می شود، دسترسی پیدا کنید.                                                                                                             

حتما مطالعه نمایید: بهترین راه برای شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

7 راز تمیز کاری و خانه داری مدرن به گفته متخصصان

6- در نصف زمان جارو کنید

7 راز تمیز کاری و خانه داری مدرن به گفته متخصصان

برای جارو کردن حداکثر فضای فرش شده در کمترین زمان، از پریز مرکزی خانه استفاده کنید. با این کار، زمان زدن مجدد آن به برق صرفه جویی خواهد شد. می توانید این زمان را صرف ادامه جارو کردن کنید. اگر جاروی شما سیم خیلی کوتاهی دارد، سیم بلند بکار ببرید تا سیم جارو برقی کشیده نشود.

7 راز تمیز کاری و خانه داری مدرن به گفته متخصصان

پیشنهاد ویژه: چیدمان ها و دکوراسیون های زیبای گل برای شاد کردن هر اتاق

7- از پاک کننده های جادویی استفاده کنید

پاک کننده های جادویی، به این دلیل جادویی هستند که تقریبا هر سطحی را تمیز می کنند، از کف تا سقف. این پاک کننده ها را می توان برای سطوح لامینه، کاشی و چوب بکار ببرید. با این پاک کننده از شر همه چیز خلاص می شوید، از لکه گرفته تا اثر مداد رنگی ها. با استفاده از پاک کننده جادویی می توانید گاهی اوقات زمان تمیز کاری را به نصف یا کمتر کاهش دهید.

magic erasers

پیشنهاد ویژه: روش های سبک زندگی و تمیز کاری

اینها چند نکته از سوی متخصصان برای تمیز کردن خانه بودند. با بکار بردن آنها برای تمیز کردن خانه خود، زمان کمتری برای تمیزکاری صرف خواهید کرد و وقت بیشتری برای لذت بردن خواهید داشت. لطفا نظرات و روش های خود را برای خانه داری، در قسمت دیدگاه ها بیان نمائید.

 

منبع: huffingtonpost | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

سبک زندگیخانه داری مدرن
سبک زندگیلکه گیری و شستشو
برچسب ها: 
ترفند های خانه داری
تمیز کاری
سبک زندگی
شستشو
لکه گیری

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید